fbpx

Зборувате ли "вински"?

Винските професионалци често користат описи кои само повеќе го збунуваат жедниот љубител на вино.

Тој/таа само сака да знае - што се наоѓа во нивната чаша!

На оваа дегустација, ќе ги откриеме тајните на винските описи, и ќе се погрижиме да го познавате и цените вашето вино...но и да уживате во процесот.

  • Што добивате? Ќе пробате 4/6 вина и ќе научете како да дегустирате и зборувате како сомелиер. Секој чекор од дегустацијата ќе биде воден од Вашиот домаќин – Петар Величковиќсертифициран сомелиер и WSET едукатор.
  • Цена: започнува од 450/600 мкд по учесник. (*белешка: Цената е формирана за група од најмалку 12 учесника. Ве молиме, контактирајте не за повеќе информации.)

Пример на винска листа:

  • За добредојде: Prosecco
  • Германски Riesling
  • Француски Pinot Noir
  • Шпански Tempranillo
  • Португалски Touriga Nacional
  • Шпански Monastrell

Правила за резервации:

Резервацијата и уплатата треба да бидат направени истовремено. Додека не се изврши уплата, не можеме да го гарантираме вашето место.

Откажување на резервација:

  • Ако ја откажете резервацијата најдоцна една недела пред дегустацијата, ќе ви биде вратена уплатата, минус 10%.
  • Ако го откажете присуството во текот на неделата пред дегустацијата, уплатата нема да Ви биде рефундирана.
Close Menu
mk_MKMacedonian
en_USEnglish mk_MKMacedonian