fbpx

Винска тура низ Европа

Посета на винските региони е желба на секој вистински вински ентузијаст. Не морате да се пакувате. Со оваа дегустација, најдоброто од винските земји го носиме кај Вас!

Патуваме низ винска Франција, Италија, Шпанија, Португалија и Германија. Сортите кои што ќе ги дегустираме потекнуваат од овие земји, и, се разбира, токму таму се покажуваат во своето најдобро светло!

Ви ги претставуваме:

 • Најценетата сорта од Германија - Riesling
 • Tempranillo - сорта која најчесто е прва асоцијација за шпанското вино, и уште нешто, многу интересно - органски Monastrell
 • Italy’s famous Prosecco
 • Touriga Nacional – considered by many to be Portugal’s finest.
 • France’s Pinot Noir – world’s most popular light-bodied red, known as – the holy grail of grapes.

You can decide for yourself which you love the most!

– What do you get: Ќе пробате 4/6 вина и ќе научете како да дегустирате како сомелиер. Секој чекор од дегустацијата ќе биде воден од Вашиот домаќин - Петар Величковиќ, сертифициран сомелиер и WSET едукатор.

– Цена: започнува од 450/600 мкд по учесник. (*белешка: Цената е формирана за група од најмалку 12 учесника. Ве молиме, контактирајте не за повеќе информации.)

Пример на винска листа:

 • За добредојде: Prosecco
 • Германски Riesling
 • Француски Pinot Noir
 • Шпански Tempranillo
 • Португалски Touriga Nacional
 • Шпански Monastrell

Правила за резервации:

Резервацијата и уплатата треба да бидат направени истовремено. Додека не се изврши уплата, не можеме да го гарантираме вашето место.

Откажување на резервација:

 • Ако ја откажете резервацијата најдоцна една недела пред дегустацијата, ќе ви биде вратена уплатата, минус 10%.
 • Ако го откажете присуството во текот на неделата пред дегустацијата, уплатата нема да Ви биде рефундирана.
Close Menu
mk_MKMacedonian
en_USEnglish mk_MKMacedonian